5 tipov, ako v lete ochránit byť pred zlodejmi

Leto je obľúbeným obdobím dovoleniek, teplých slnečných dní a dlhých večerov. Je to zároveň aj ideálny čas pre zlodejov, pre ktorých predstavujú opustené byty ľahkú korisť. Majiteľov tak po skvelej dovolenke môže nemilo prekvapiť vykradnutá domácnosť. V nasledujúcich tipoch vám prezradíme, ako sa zabezpečiť pred dovolenkou, aby vás zlodeji nevykradli. 

bezpecnostne dvere zlodeji

Kvalitné bezpečnostné dvere sú základ

Vchodové dvere na byte predstavujú pre zlodejov prvú prekážku. Pokiaľ máte doma hotovosť, drahšie veci alebo iné cennosti, rozhodne by ste ich výber nemali podceňovať. Bezpečná domácnosť začína výberom správnych dverí. Dôležitým kritériom je bezpečnostná trieda. Štandardné vchodové dvere do bytu by mali spĺňať minimálne III. triedu bezpečnosti.

Presne také sú bezpečnostné dvere SECURIDO, ktoré prinášajú aj ďalšie výhody:

  • bezpečnostná cylindrická vložka s ochranou proti odvŕtaniu;
  • spoľahlivý bezpečnostný uzamykací systém tvorí 9 bezpečnostných bodov z ušľachtilej ocele a bezpečnostná zárubňa, ktorá obsahuje dvojnásobne spevnené uzamykacie otvory;
  • celokovové, bezpečnostné protipožiarne krídlo dverí.

Bezpečnostné kamery

Ďalšou účinnou ochranou vášho bytu pred vykradnutím, je bezpečnostná kamera. Najlepšie urobíte, ak ju umiestnite na viditeľné miesto, čo môže niektorých zlodejov odradiť hneď na začiatku. Kto by riskoval vlámanie, keď je v byte kamera, ktorá on-line odosiela priebeh trestného činu?

Alarm je pre zlodejov ďalšou prekážkou

Podľa mnohých prieskumov bezpečnostný alarm odrádza zlodejov najviac. Ten môže byť prepojený na bezpečnostnú službu, ktorá dorazí na miesto niekoľko minút po tom, ako sa alarm spustí. Zlodejov často odradí už len samotný zvuk, ktorý alarm po spustení vydáva a dajú sa na útek. Alarmy sú okrem zvukového signálu vybavené aj detektorom pohybu v prípadoch, že sa zlodeji dostanú do bytu inou cestou, ako sú vchodové dvere. 

Vytvorte dojem, že ste doma

V dobe smart technológií sa smart zariadenia stávajú čoraz obľúbenejšími. Je známe, že niektorí zlodeji ešte predtým, ako vás navštívia, si byt vopred obhliadnu. Keď sa domnievajú, že je domácnosť prázdna, idú na istotu. Vďaka moderným technológiám však môžete mať váš byt neustále pod kontrolou a ovládať ho na diaľku. Vypnete a zapnete svietidlá, pustite hudbu, zmeníte polohu žalúzií a pod. Zlodejov tak jednuducho zmetiete a bude to vypadať, že sa v byte niekto nachádza. 

Zapojte vaše blízke okolie

Pokiaľ odchádzate na dovolenku, informujte o tom svoju rodinu alebo blízkych priateľov. Tí môžu počas vašej neprítomnosti na byt dohliadnuť a skontrolovať, či je všetko v poriadku. Poproste ich, aby vám vyberali poštu, vetrali, zmenili polohu žalúzií a pod., aby to vyzeralo, že je v byte pohyb. Buďte však opatrní a informujte len blízke osoby, ktorým skutočne dôverujete. Veľakrát sa stalo, že došlo k vlámaniu len preto, lebo sa informácia o neprítomnosti majiteľov bytu dostala do nesprávnych uší. 

S výberom bytových dverí, ktoré zvýšia vašu bezpečnosť a ochránia váš majetok vám radi poradíme. Neváhajte sa nám ozvať cez kontakty na našom webe alebo náš navštívte na prevádzke.