Ako si vybrať tie správne bezpečnostné dvere?

Rozhodujete sa zabezpečiť Váš byt a neviete sa orientovať v množstve produktov a výrobcov na slovenskom trhu? Práve pre Vás sme pripravili návod ako si vybrať tie správne bezpečnostné vstupné dvere, aby ste mali istotu kvalitného zabezpečenia vašej domácnosti.

Základom je bezpečnostná trieda

Jednou z prvých a najdôležitejších veci na ktoré by sme sa mali pri výbere dverí zamerať, je ich bezpečnostná trieda. Táto bezpečnostná trieda predstavuje stupeň zabezpečenia vášho bytu a určuje sa podľa viacerých faktorov. V podstate čím vyššia trieda, tým vyššia bezpečnosť. Charakteristické triedy pre bytové jednotky sú triedy 2 až 4. Viacerí odborníci tvrdia, že ideálna bezpečnostná trieda číslo 3. Vyššia trieda je už finančne náročnejšia a pre bežných uživateľov nepotrebná.

Konštrukcia a bezpečnosť dverí

Ďalším faktorom, ktorý je rozhodujúci pri výbere dverí je materiál, z ktorého sú vyrobené. Kvalitné bezpečnostné dvere tvorí oceľová konštrukcia, na ktorú je natavené dekoratívne fólie, najčastejšie v imitácii dreva. takéto dvere by mali obsahovať bezpečnostné prvky. Medzi ne patria hlavne bezpečnostné čapy, ktoré dvere chránia pred vysadením z pántov. Čapy by mali byť umiestnené na bočných a na hornej strane dverí. Nezabúdajte tiež na bezpečnostný zámok a kovania. Zámky by ste mali robiť vždy dva - centrálny a potom hornej, ktorým môžete dvere zamykať zvnútra a nezaťažovať toľko hlavné zámok.

Bezpečnostné dvere Securido - javor

Bezpečnostné dvere SECURIDO sú cenovo dostupné pre každého s bezpečnostnou zárubňou, tepelnou a zvukovou izoláciou, ktoré nezaťažia rodinný rozpočet. Preto neváhajte a kontaktujte nás, radi Vám pomôžeme.