Ako vybrať bezpečnostné bytové dvere?

Ak chcete zabezpečiť svoj byť proti neoprávnenému vstupu, jednou z prvých vecí, na ktorú by ste mali myslieť, sú bezpečnostné dvere. Aké dvere sú vhodné do bytu a na čo by ste nemali pri výbere zabudnúť?

Aké dvere sa hodia do bytu?

Ideálnou voľbou sú vchodové dvere do bytu certifikované v bezpečnostnej triede 3. Zároveň by mali spĺňať ďalšie kritéria, ako sú tepelná a zvuková izolácia. S novými bezpečnostnými dverami je tiež spojená výmena starej zárubne za novú, aby mohli dvere dokonale tesniť v zárubni i v krídle. Pred kúpou bezpečnostných dverí sa uistite, či spĺňajú protipožiarne vlastnosti. 

ako vybrat bezpecnostne bytove dvere

Materiál bezpečnostných dverí

Bezpečnosť bytových dverí závisí aj od ich konštrukcie a materiálu, z ktorého sú vyrobené. Majte sa na pozore pred dverami do bytu, ktoré sa síce predávajú ako bezpečnostné, ale sú labilné, nevystužené a krídlo aj zárubňa dverí sú z tenkých materiálov. 

Dôležité prvky dverí

Bytové dvere musia mať spoľahlivý uzamykací systém. V prípade bezpečnostných dverí SECURIDO ho tvorí 9 bezpečnostných bodov z ušľachtilej ocele a bezpečnostná zárubňa, ktorá obsahuje dvojnásobne spevnené uzamykacie otvory. Celý uzamykací systém je skrytý v oceľových puzdrách. Súčasťou uzamykania je ANTI PANIC systém - odomykanie a zamykanie kľučkou z interiérovej strany dverí. 

Medzi najdôležitejšie prvky bezpečnostných dverí do bytu patrí kovanie. To chráni bezpečnostnú vložku proti odvŕtaniu a zlomeniu, čím sa zvyšuje odolnosť dverí proti násilnému poškodeniu. 

Montáž bytových dverí

Môžete mať aj tie najlepšie bezpečnostné dvere na svete, pokiaľ však nie sú odborne namontované, sú vám k ničomu. Montáž bezpečnostných dverí do bytu zverte vždy do rúk profesionálov. V SECURIDO zabezpečujú montáž bezpečnostných dverí len kvalifikovaní a preškolení pracovníci. Dvere montujeme po celom Slovenskom, pričom všetko stíhame za pár hodín. 

Servis

Ak ste sa rozhodli pre kúpu bytových dverí SECURIDO, stávate sa našim zákazníkom, ktorého si vážime, a to za každých okolností. Preto nedávame ruky preč ani od prípadných porúch, opráv alebo reklamácií súvisiacich s bezpečnostnými dverami. Poskytneme vám 2 ročnú záruku na bezpečnostné bytové dvere SECURIDO a 24 hodinový záručný a pozáručný servis.

Dvere SECURIDO sú cenovo dostupným a zároveň spoľahlivým riešením zabezpečenia vášho bytu. V ponuke máme rôzne prevedenia a dizajny, medzi ktorými iste nájdete tie, ktoré sa hodia do vašej domácnosti.